W Polsce wnioski o rekompensatę poniesionych strat zgłosiło 4,7 tys. producentów. Jak zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, pieniądze powinny być wypłacone do końca września.

Minister podkreślał, że producenci do tej pory odczuwają skutki paniki spowodowanej przez przypadki wystąpienia E.coli i skarżą się na niskie ceny warzyw. Odszkodowania mają być wypłacane głównie producentom pomidorów i ogórków – ta grupa poniosła największe straty, a także producentom innych wiosennych warzyw świeżych (m.in. sałaty).
Na podstawie informacji MRiRW, ARR, Wiadomości24.pl