PGG S.A. uruchamia sprzedaż miałów dla polskich rolników
Wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polska Grupa Górnicza S.A. uruchamia program sprzedaży miałów energetycznych dla krajowego rolnictwa.
Sprzedaż miałów energetycznych dla polskich producentów rolnych
Jest to realizacja zapowiedzi ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o skierowaniu przez PGG S.A. w trybie kryzysowym wolumenu 600 tys. ton węgla dla polskich rolników.
Program jest przeznaczony dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane węglem kamiennym. Sprzedaży będzie podlegać miał energetyczny o wartości opałowej 19–23 MJ/kg z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A.
PGG S.A. uruchamia specjalną stronę internetową do obsługi sprzedaży węgla dla producentów rolnych z opcją rejestracji i obsługi zgłoszeń. Na tej stronie udostępniony jest m.in. szczegółowy regulamin programu sprzedaży, a także elektroniczny system składania wniosków o zakup miału na potrzeby produkcji rolnej. Jak informuje PGG S.A. wnioski wraz z załącznikami będą przyjmowane do 31 października 2022 roku i weryfikowane według kolejności złożenia, przy czym Polska Grupa Górnicza S.A. zastrzega, że może wydłużyć lub skrócić terminu przyjmowania wniosków w szczególności, jeżeli ich liczba wskazywać będzie na przekroczenie limitu towaru objętego Programem.
Wniosek składać można wyłącznie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego umieszczonego na stronie internetowej PGG S.A. Powinien zostać wypełniony wraz z wymaganymi załącznikami, a spółka rozpatrywać będzie wyłącznie kompletne wnioski.
PGG S.A. zastrzega, że wypełnienie wniosku wraz z załącznikami nie jest równoznaczne z gwarancją pokrycia zapotrzebowania deklarowanego przez wnioskującego, a Spółka nie ponosi odpowiedzialności za nieuzyskanie takiej możliwości przez dany podmiot.
Źródło: MINROL, PGG S.A.











